Test Analytik

Remote / Praha - Radlická /
Hybrid
Lokace: Praha - Radlická
Jazyk: ČJ, AJ technická

Level: senior
Forma spolupráce: IČO
Nástup: asap
Alokace: full-time
Délka spolupráce: dlouhodobá

Náplň práce:

  • koordinace business testů: zodpovědnost za zorganizování, zkoordinování a vyhodnocení testů jednotlivých bankovních aplikací v novém prostředí. Testy provadí menší či větší skupiny businessových expertů, pro které softwarové testování není běžnou náplní práce - úkolem test analytika je provést je celým procesem otestování dané oblasti
  • příprava testovacích cílů, scénářů a návrh testovacích dat: zodpovědnost za vytváření testovacích požadavků podle obchodního zadání a podle risk analýzy produktů a projektů. Definuje vstupní a výstupní podmínky testů. Připravuje testovací data.
  • defekt analýza: analyzuje výsledky testů, spolupracuje na analýze a řešení defektu

Požadavky:

  • zkušenosti s analýzou a návrhem testovacích případů (primárně black-box testing)
  • zkušenosti s přípravou, prováděním a vyhodnocováním funkčních testů na základě testovacích scénářů
  • znalost UML
  • znalost JIRA
  • základní znalosti metodik vývoje SW
  • přehled o IT technologiích, trendech a platformách
  • komunikativnost, proaktivita, samostatnost i týmová práce
  • systematičnost, spolehlivost, pečlivost
  • možnost onsite přítomnosti (Radlická SHQ) 60% času

Výhodou:

  • dobrá znalost finanční domény, zejména bankovnictví a bankovních produktů
  • dobré komunikační dovednosti
  • zkušenost s komunikací vůči business expertům a stakeholderům
  • zkušenost s vedením menší skupiny testerů