Automatizační Frontend i Backend Tester/ka

Remote / Praha - Stodůlky /
Hybrid
Lokace: Praha, Stodůlky
Jazyk: ČJ, AJ technická

Level: senior, medior
Forma spolupráce: IČO
Nástup: asap
Alokace: full-time, HO 3x
Délka spolupráce: dlouhodobá

Popis pozice:

  • Po nedávném rozdělení našeho squadu hledáme nového kolegu či novou kolegyni na pozici Test Engineera, který/á nám pomůže udržet a rozvíjet kvalitu našich aplikací. Tento tým bude mít na starosti automatizované i manuální testování, se zaměřením na backend i frontend.

Co bude vaší náplní práce:

  • Testovací analýza: Tvorba nových testovacích scénářů a údržba testovacích dat.
  • Automatizované BE testování: Použití nástroje Postman pro datově řízené testy (DDT).
  • Manuální FE testování: Testování mobilních aplikací a webových stránek.
  • Reporting: Používání nástrojů Jira (Xray) a Grafana (Influx) pro sledování a reportování výsledků testů.
  • Automatizace FE: Schopnost pracovat s nástroji Playwright nebo Selenium je výhodou, ale není podmínkou.

Co očekáváme:

  • Důraz na test analýzu, především přesné zpracování testovacích případů (TCs), s ohledem na klíčovou aplikaci, která je centrem naší poskytované služby.
  • Zkušenost s tvorbou a udržováním testovacích scénářů a dat.
  • Praktická zkušenost s nástrojem Postman pro automatizaci testů backendu.
  • Schopnost provádět manuální testování frontendů, zahrnující mobilní aplikace a web.
  • Znalost nástrojů Jira (Xray) pro správu testovacích případů a Grafana (Influx) pro sledování metrik a reportování.
  • Zkušenost s nástroji pro automatizaci frontendu, jako jsou Playwright nebo Selenium, je velkou výhodou, ale není nutná.